datezone ogłoszenia
zadzwoń

70 877 70 53 wew 124

Wyślij sms

o Treści MOKRA.KAPA na nr 73976

70 877 70 53 wew 124

SexTok: Czy wzrost społeczności seksualnej w TikTok powoduje więcej szkody lub dobra w naszym życiu?

Wyślij sms o Treści MOKRA.KAPA na nr 73976

SexTok: Czy wzrost społeczności seksualnej w TikTok powoduje więcej szkody lub dobra w naszym życiu?

 

Tiktok to jedna z największych platform mediów społecznościowych, z ponad miliardem użytkowników miesięcznie . Popularność aplikacji można przypisać jej unikalnemu algorytmowi, który szybko wychwytuje to, co użytkownicy lubią i chcą zobaczyć na swoich stronach dla Ciebie.

Ponieważ algorytm TikTok jest tak dokładny, ludziom bardzo łatwo jest znaleźć osoby o podobnych poglądach i tworzyć małe społeczności z osobami o podobnych zainteresowaniach. Jedną z tych społeczności, które wywarły ogromny wpływ na ludzi, jest społeczność seksualna na TikTok lub tak zwany SexTox.

 

Co to jest SexTok?

 

Jeśli słyszysz ten termin po raz pierwszy, nie jesteś sam! Społeczność seksualna na TikTok, czyli SexTok, to społeczność ludzi w aplikacji, którzy dzielą się swoimi doświadczeniami seksualnymi, edukują innych na temat seksu, dają soczyste wskazówki dotyczące seksu, aby spróbować ze swoim partnerem i otwarcie rozmawiają o swoich zboczach.

Ludzie tacy jak Louise Red i Tiffany Nacke identyfikują się jako edukatorzy seksualni, którzy chcą uświadomić wszystkie tematy tabu i pomóc ludziom lepiej zrozumieć dziwactwa. Nawet lekarze tacy jak dr Staci Tanaouye i dr Nicole Alicia , którzy tworzą edukacyjne TikToki na temat seksu i zdrowia seksualnego, są częścią społeczności.

 

Ale czekaj… Czy TikTok nie jest aplikacją dla nastolatków?

 

Początkowo TikTok (wcześniej Musica.ly) był znany jako aplikacja dla nastolatków i osób poniżej 18 roku życia, a siostry D’amelio i wiele innych młodych gwiazd TikTok uczyniło aplikację popularną. Jednak wraz ze wzrostem popularności TikTok rósł wiek odbiorców aplikacji. Najnowsze dane pokazują , że tylko 25% odbiorców TikTok to nastolatki. Tak więc, podczas gdy większość odbiorców aplikacji jest młoda w porównaniu do innych aplikacji społecznościowych, takich jak FaceBook czy Twitter, TikTok nie jest aplikacją zarezerwowaną wyłącznie dla dzieci i filmów z synchronizacją ruchu warg.

 

Idealne miejsce na edukację seksualną

 

Ponieważ edukacja seksualna jest niskiej jakości lub całkowicie niedostępna w większości szkół w Ameryce i innych krajach na całym świecie, położnicy przenieśli się do TikTok, aby edukować młodych ludzi na temat ich ciała i dobrego samopoczucia seksualnego. Dr Staci Tanaouye dzieli się niefiltrowanymi poradami na temat zdrowia seksualnego, łamiąc mity o waginach, które muszą pachnieć jak kwiaty i wyglądać jak te, które widzimy w porno.

Dr Tanaouye zbudowała swoją platformę na edukowaniu ludzi na temat ich ciała, a na jej profilu można znaleźć wiele informacji na takie tematy, jak miesiączki, antykoncepcja i aborcje. Jej konto TikTok to miejsce, w którym ludzie w każdym wieku mogą znaleźć odpowiedzi na pytania , o które możesz nie sugerować się lekarzowi w obawie przed osądem. Inna lekarka, dr Nicole Alicia, spędza dużo czasu na tworzeniu filmów, które mają pomóc młodym dziewczętom i kobietom pokonać strach przed pójściem na badania kontrolne do położnicy. Kiedy czytasz komentarze pod filmem wyjaśniające, że położnicy nie dbają o to, czy się golisz, czy woskujesz przed rozmazem papki, możesz szybko zobaczyć, że pomaga to kobietom czuć się bardziej komfortowo, a jeden z użytkowników komentuje: „To sprawiło, że poczułam się tak dużo lepiej!”

 

Przełamywanie piętna wokół rozmów o seksie

 

Lekarze i położnicy nie są jedyną częścią społeczności SexTok. Hashtag #sexeducation ma ponad 677 milionów wyświetleń w TikTok. A jeśli spojrzysz na pięć najlepszych filmów, zobaczysz, że nie pochodzą one z popularnego programu Netflix, za którym wszyscy teraz szaleją, ale z ludzi dzielących się wskazówkami na temat seksu. Jeden z najpopularniejszych filmów pod hashtagiem pochodzi od pielęgniarki Ria , twórcy Tylko Fani, która udostępnia filmy o faktach i wskazówkach dotyczących seksu.

Jeden z jej filmów z poradami erotycznymi o naciskaniu na dolną część brzucha kobiety podczas penetracji w celu zwiększenia przyjemności zebrał miliony wyświetleń i sprawił, że cała aplikacja mówiła o tym, czy wskazówka seksualna rzeczywiście działa. Przyciągnęła nawet uwagę mediów jako nowa technika przyjemności, o której nikt wcześniej nie mówił. To tylko pokazuje, jak wpływowa jest społeczność seksualna na TikTok.

Wielu queerowych edukatorów seksualnych na platformie tworzy również filmy, dzieląc się swoim doświadczeniem i wiedzą na temat randek, miesiączek, chorób przenoszonych drogą płciową i porad dotyczących seksu. Na przykład jedna z edukatorek, Katie Haan, opowiadała ostatnio o swoim ulubionym elemencie związanym z seksem, bieliźnie Lorals, zaprojektowanej, aby cieszyć się seksem oralnym podczas miesiączki. W swoim filmie Katie wspomina, że ​​mogą być świetne dla osób, które chcą uprawiać seks oralny, ale są z tego powodu skrępowane. „Teraz wiemy, że nie musimy być świadomi tego, jak wąchamy i smakujemy, ale jeśli jesteś w podróży, aby wyrzucić to z głowy myśląc w ten sposób, Lorals może być świetną odskocznią” Katie mówi swojej publiczności.

Inna queerowa edukatorka seksualna, Femme Pretender , ma cykl, w którym opowiada o różnych rodzajach uprzęży i ​​o tym, jak wybrać taką, która będzie dla Ciebie najlepsza. Osoby zainteresowane wypróbowaniem nowych rzeczy lub tylko odkrywaniem swojej seksualności mają miejsce do nauki, ponieważ twórcy tacy jak Katie Haan i Femme Pretender stworzyli bezpieczną przestrzeń na platformie.

 

Nowa przestrzeń do dzielenia się Kinks

 

Wraz z poradami dotyczącymi seksu i seksu na TikTok pojawia się społeczność kink. Nie musisz iść na Reddit i przeszukiwać forów i różnych subredditów, aby znaleźć ludzi, którzy mają takie same dziwactwa jak ty . Zamiast tego TikTok przenosi osoby o podobnych poglądach bezpośrednio na Twoją stronę Dla Ciebie.

Bardzo łatwo jest znaleźć w aplikacji osoby, które lubią takie rzeczy jak BDMS, poniżenie, pochwały, dobrowolny brak zgody i wiele więcej. Niektóre konta używają komedii , inne są poświęcone tworzeniu fantazji BDSM , a niektórzy twórcy zbudowali swoje profile, omawiając perwersyjne rzeczy, które lubią. Jak Tiffany Nacke , 29-letni dom tworzący treści dla osób zainteresowanych BDSM.

Na swojej stronie omówiła różne rzeczy, które wiążą się z zaangażowaniem się w zabawę BDSM i bycie domem, na przykład uzyskanie słownej zgody podczas sceny . Dzięki swoim filmom informacyjnym zgromadziła dużą publiczność, prawie 50 tysięcy obserwujących, co pokazuje, że istnieje zapotrzebowanie na kink społeczności. Jednak ze wszystkimi wspaniałymi rzeczami, jakie ma do zaoferowania społeczność seksualna na TikTok, pojawiają się również niezbyt cudowne rzeczy.

 

Od zawstydzenia załamań do zawstydzenia wanilią

 

Wraz ze wzrostem popularności dzielenia się perwersyjnymi i bardziej otwarci na swoje perwersyjne zachowania seksualne ludzie na TikTok mają również negatywną stronę. Niestety, wiele osób nadal zawstydza innych ludzi i wytyka ich „dziwne” preferencje seksualne. Ponieważ każdy ma głos w mediach społecznościowych, każdy uważa, że ​​powinien go używać. Wstyd za załamaniami istnieje już od dłuższego czasu, a większość z nich wynika z przesądów starej szkoły ludzi, którzy lubią bicze i łańcuchy podczas seksu, oraz z braku edukacji seksualnej wyjaśniającej, dlaczego mamy takie dziwactwa, jakie mamy. i jak działają nasze fantazje seksualne.

Jednak nowszym zjawiskiem, które ma miejsce, zwłaszcza w TikTok, jest waniliowe zawstydzanie . Tak, dobrze to przeczytałeś – ludzie zawstydzają innych za to, że nie chcą uczestniczyć w perwersyjnych czynnościach w sypialni i wybierają „nudny” rodzaj intymności. Zawstydzanie wanilią jest również najbardziej widoczne w stosunku do kobiet. Młode kobiety są zawstydzane za to, że chcą kochać się bez dławienia się, poniżania i etykietowania z tego powodu jako nudne. Nazywa się je „pruderią” i „oziębłymi” tylko dlatego, że nie zgadzają się na ostry seks, a najczęściej ludzie krytykują ich na razie, wiedząc, jak się bawić.

Kobiety są już wystarczająco analizowane w mediach i IRL, jeśli chodzi o seks. A wstydliwe kobiety , które nie lubią ostrego seksu, to nic nowego. Zawsze było dużo wstydu i osądzania, czy kobieta decyduje się na seks, czy nie, w jaki sposób to uprawia i jak mówi lub nie mówi o tym. Jednak społeczność seksualna na TikTok przenosi niebezpieczeństwa związane z zawstydzającymi kobiety na wyższy poziom, ponieważ jest skierowany do najmłodszego pokolenia Z. TikTok zapewnia nowe miejsce dla młodszego pokolenia do romantyzowania i glamourowania przemocy wobec kobiet podczas seksu. W 2020 r. TikTok został zmuszony do usunięcia filmów z trendu „365 dni”, ponieważ ludzie publikowali siniaki po ostrym seksie ze swoim partnerem.

W jednym z filmów dziewczyna dzieli się mocno posiniaczonym ciałem po obejrzeniu filmu „365 dni” ze swoim chłopakiem, co prowadzi do ostrego seksu. Ten film ma miliony wyświetleń i zachęca młodsze pokolenie do romantyzowania przemocy seksualnej jako czegoś, co powinno być „parą celów”. Jest to problematyczne, ponieważ dane pokazują , że nawet 38% kobiet w Wielkiej Brytanii twierdzi, że zostały oplute, zakrztusione, spoliczkowane i zakneblowane podczas seksu bez zgody. Ponieważ uprawianie ostrego seksu jest modne i „fajne”, kobiety muszą radzić sobie ze swoimi partnerami seksualnymi, oczekując, że będą w porządku z ostrymi czynnościami seksualnymi .

Pomimo nowej fali waniliowego zawstydzania kobiety mówią o swoich niebezpiecznych doświadczeniach seksualnych i wstają, by powstrzymać romantyzację przemocy seksualnej i waniliowego wstydu na platformach społecznościowych, takich jak TikTok. Młode kobiety zachęcają do rozmów na TikTok , które zwracają uwagę na toksyczne zachowania seksualne wobec kobiet. Organizacje takie jak Nie możemy się na to zgodzić ciężko pracują, aby podnieść świadomość i domagać się sprawiedliwości dla kobiet.

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x